سیاه مشق

زمینه های گوناگون هنر ایرانی  بقای خویش را تاحدود زیادی مدیون خودیاری هستند. میراثی  که در فرهنگ و هنر ایرانی بدستمان رسیده و تاکنون حفظ شده و عموما سینه به سینه در نسلهای مختلف چرخیده و بعضا تکامل یافته ، اکنون دلنوازانه نظر مخاطبین را بخود جلب کرده و موجب آرامش روح و ذهن بشر را فراهم آورده است این مهم حاصل نمی شد مگر با  یاری اجزای مختلف آن هنر. کتابت خوشنویسان و هنر تذهیب مذهبان  پاسدار اشعار حافظ و سعدی و بزرگان ادبیات کهن ایران زمین بوده همان گونه که کتیبه نویسی ها در بناهای معماری ایرانی قداست و الوهیتی در بنا ایجاد کرده که حفظ و حراست از بنا را  بر همگان واجب کرده است.

به همان طریق مضامین ناب عارفانه و عاشقانه ادبیات کهن و معاصر ایران از افتادن خط خوش به دام متون  ستایشگرانه درباری و هجویات مبتذل پیشگیری کرده یا عظمت و استواری بنای ایرانی که با ظرافتی همراه با تغزل نوشته و کتیبه ای سربند پیشانی خود نموده است.

تعالی هنر ایرانی در متعالی بودن هر یک از اجزا و زمینه های این هنر  ریشه دارد.

سیاه مشق یکی از زمینه های متعالی هنر خوشنویسی است که یادآور اساتید و بزرگان نام آور عرصه خوشنویسی می باشد. به کمال رسیدن ریتم و تعادل و توازن و پیوستگی فرم ها در آثار سیاه مشق، بهره مندی از ادراک ویژه ای را  نسبت به فضاهای پر و خالی میسر ساخته و وجوه مشترک خوشنویسی را با سایر هنرها قوت بخشیده و گفتمان خاصی از ابرازات هنرمند نسبت به عصر خویش است. آنچنان مفردات و کلمات و ترکیبات در سیاه مشق می بایست به قوت قاهری اجرا شود که هر بیننده ای مسحور ظرافت و ایستادگی اجزا و ارکان در کنار هم گردد.

 

با نظر به نوع نگرش فوق برآن شدیم تا در تولید برخی لوازم خوشنویسی با نام مزین شده به عبارت سیاه مشق و عنوان کامل گروه تولیدی لوازم خوشنویسی سیاه مشق در حد بضاعت خویش به تولید لوازم خوشنویسی با کیفیتی الهام گرفته و همتراز با آثار سیاه مشق هنرمندان و خوشنویسان گرانقدر این مرز و بوم  پرداخته و با بهرمندی از مواد اولیه با کیفیت بالا ، هنر و ساخت صنعتگران و هنرمندان ایرانی ، ترکیب و طراحی نوآورانه با نظر به سنت ها و میراث پیشینیان محصولات متنوعی بسازیم تا مقبول طبع اساتید، صاحبنظران ، هنرمندان و هنرجویان گرامی  واقع گردد. لوازم خوشنویسی سیاه مشق برندی کاملا ایرانی  برای هنر فاخر ایرانی و هنرمندان فرهیخته عرصه خوشنویسی طراحی و تولید و ارائه گردید. کاربران گرامی جهت حمایت از تولید کننده داخلی می توانند با خرید از طریق همین سایت در اسرع وقت از لوازم خوشنویسی سیاه مشق بهره مند گردند.

ضمن سپاس از توجه شما در راستای تکمیل خدمات مجموعه تولیدی لوازم خوشنویسی سیاه مشق، پیشنهادات و انتقادت شما عزیزان از طریق ایمیل گروه تولیدی لوازم خوشنویسی سیاه مشق به آدرسinfo@siyahmashq.ir توسط مدیران مطالعه و بررسی می گردد.